Textové inzeráty

Textové inzeráty

Reklama ve vyhledávání se zobrazuje jako textový inzerát nad výsledky vyhledávání a pod nimi. Skládá se z nadpisu, cílové URL a popisku. Přednedávnem Google rozšířil možnosti délky textového inzerátu na 3 nadpisy a až 2 popisky. Seznam nestíhá v takovýchto případech tak rychle reagovat a bylo oznámeno, že se v rámci Skliku s tímto dalším rozšířením do budoucna nepočítá.

Text

Text v reklamním inzerátu by měl být relevantní k dotazu, který uživatel vyhledává. Lidé si nejvíce všímají právě text v nadpisu, a proto je vhodné do něj zahrnout vyhledávaná slova. Navíc, pokud toto slovo reklama obsahuje, v inzerátu se zvýrazní a stane se tak daleko lepší oční kotvou.

Inzerát by měl být psaný jazykem vašich zákazníků. Určitě nám dáte za pravdu, že tón jazyku by měl být odlišný pro investiční služby a internetový obchod se snowboardovým vybavením. A co je nejdůležitější, reklama musí být napsaná gramaticky správně.

Viditelná URL

Doporučuje se upřesnit i viditelnou URL, která se skládá z domény cílové URL a z textu nepovinného pole cesta, který by měl uživateli upřesnit, kam se po prokliku dostane.

Pokud uživatel vyhledává něco konkrétního, tak by to měl po kliknutí i najít. Tedy namísto odkazu na homepage by měl být nasměřován do příslušné kategorie webu či na detail produktu/služby.

Využijte potencionál svých reklam na maximum. Přidáním dalších rozšíření můžete ještě zvětšit prostor pro své sdělení, a tak například na mobilu zabrat i celou plochu obrazovky.

V případě, že potřebujete v této oblasti poradit, podívejte se na naše nabízené služby a zanechte nám na sebe kontakt.