Jaký byl WordCamp Praha 2019?

Jaký byl WordCamp Praha 2019?

V sobotu 23. února 2019 se v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze konal už 6. ročník konference WordCamp Praha. Konference byla určena všem fanouškům redakčního systému WordPress. Celková účast přesáhla 500 lidí, a tak se organizátorům podařilo uspořádat 2. největší akci tohoto typu v Evropě.

Celý den byl rozdělen do dvou sekcí – vývojářské a uživatelské. Celkově mohli účastníci navštívit 10 přednášek, 2 případové studie a 3 workshopy. Na své si tak mohli přijít všichni od bloggerů až po programátory.

Sekce „Pro vývojáře“

Developerská část obsahovala 6 bloků na téma jako SEO, WooCommerce, Gutenberg, Gatsby.js a další.  Představila se samá velká jména. Zájem byl asi o něco větší, než organizátoři očekávali. Přednáškový sál na prezentaci o technickém SEO od Pavla Ungra doslova překonal samou hranici své kapacity.

Sekce „Pro uživatele“

Abyste si odnesli pro vás zajímavé informace a postřehy, nemuseli jste být zkušenými uživateli tohoto redakčního systému. Sekce „Pro uživatele“ byla určena bloggerům, redaktorům a všem ostatním, kteří mají s WordPressem dočinění jen příležitostně. Účastníci mohli navštívit prezentace na téma jako autorské právo, jak poznat své zákazníky, základy PPC reklamy, chyby značek a další.

Celý program byl v atriu budovy obohacen i o stánky partnerů, Happiness bar či fitness koutek, kde se všichni mohli naučit efektivní cviky pro zbavení se bolestí způsobených celodenním vysedáváním u počítače.

Organizace

U příchodu se nemuselo čekat v nekonečných frontách, za co organizátoři vděčili především řešení vstupenek od SimplyTicket, se kterým se můžete na obdobných akcích potkat čím dále tím více. Už hned ráno bylo možné se do dlouhého dne nakopnout dobrou kávou a snídaní. Občerstvení bylo zabezpečeno v průběhu celého dne. Pro nadšence s výdrží byla večer jen na skok od prostor VŠE připravena afterparty, na které se mohl naplno rozjet networking.

Na další ročník se už těšíme a držíme palce, ať počtem účastníků překonáte i londýnský WordCamp.

Close Menu